Skontaktuj się z nami:
Producent Pisanek Wielkanocnych
Zabawy z jajkami wielkanocnymi
Obecnie w wielu krajach pisanka odgrywa odmienną rolę. W niektórych miejscach jajka chowa się w ogrodzie lub w domu, a następnie są one wyszukiwane przez całą rodzinę. Kto odnajdzie ich najwięcej zostaje zwycięzcą „świątecznego wyścigu”. Dzieci wierzą, że są one chowane przez wesołego zająca nazwanego w USA Easter Bunny. W innych krajach m.in. w Wielkiej Brytanii jajka wielkanocne głównie kojarzone są z pisankami czekoladowymi, którymi obdarowuje się dzieci.
Inną zabawą, praktykowaną w rodzinach jest rozbijanie pisanek. Każdy z członków rodziny rozbija jajko o jajko przeciwnika, a wygrywa osoba, której jajko w tej konkurencji pozostanie nienaruszone. Zwycięzca będzie miał szczęście przez cały rok.
Przez stulecia jajko kojarzone jest w ciepły i miły sposób jako znak powodzenia, miłości oraz szczęścia. Szeroka oferta Pisanek Wielkanocnych produkowanych przez naszą firmę wpisuje się w ton radości wspólnego, rodzinnego świętowania.
Jako producent przygotowaliśmy serie Pisanek odnoszące się do tradycyjnych wzorów - Pisanki Polskie Klimaty i Pisanki Ludowe oraz zestawy bardziej luksusowe - Pisanki Fabergé i Pisanki Złotem Malowane.
Sam sposób nanoszenia na jajka produkowanych przez KREA termokurczliwych owijek wielkanocnych dostarcza mnóstwo zabawy i radości. Dla dzieci i młodzieży stworzyliśmy specjalną serię folii wielkanocnych Pisanki Kreazy Eggs®. Tu z jajek dzieci tworzą szalone stworki - Kreazy Eggs®, którym kreatywnie można doklejać dołączone w zestawie uszka, łapki, ogonki, ...
Stworki z jajek Kreazy Eggs® to idealny pomysł na świąteczną zabawę.
„Co kraj, to obyczaj" mówi stare przysłowie, które idealnie wpasowuje się w temat tradycji Świąt Wielkanocnych. Są one obchodzone na całym świecie, ale tradycje świąteczne mają odmienną formę w różnych częściach świata. Symbolem, który łączy te tradycje jest jajko - znak nowego, odradzającego się życia. Zwyczaj zdobienia jajek jest związany z pogańskimi obrzędami, a najstarsza pisanka w Polsce pochodzi z X wieku. Została ona odnaleziona w okolicach Opola.
Pisanki wielkanocne były talizmanem
Jajko od stuleci pełniło rolę talizmanu, który odganiał zło, symbolizował zdrowie, płodność i nowe życie. W tą symbolikę wpisują się takie dawne zwyczaje jak zakopywanie jaj przy wejściu do domu, czy rozsypywanie ich na strzechach domostw oraz dawanie ich zwierzętom w celu odgonienia złych mocy. Z pisanek dawniej wróżono sobie przyszłość, a samym zdobieniem jaj zajmowały się wyłącznie kobiety. Wierzono, że mężczyźni mogą rzucić przy tej czynności zły urok na pisanki. Często pisanki stanowiły formę podarku, który miał zapewnić zdrowie i powodzenie w miłości. Wraz z przyjęciem chrześcijaństwa pisankę włączono do tradycji wielkanocnej, w której jest ona symbolem Jezusa Zmartwychwstałego.