Dystrybutor owijek na jajka KREA, siedziba firmy

Na skróty:

 

Zapraszamy do odwiedzenia stron naszej firmy:

 

krea.pl 

 

aerozol.eu

 

ptfe.pl

Poznaj nas z innej strony:

 

                               sp. z o.o.

ul. Kręta 1c , 62-030 Luboń

tel. + 48 61 855 20 88

e-mail: ideon@krea.pl

 

 

 

Skontaktuj się z nami:

 

 

 

Przejdź na górę strony

Producent Pisanek Wielkanocnych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KREA - koszulki wielkanocne na jajka

.

i.

.

i.

Zabawy z jajkami wielkanocnymi

 

Obecnie w wielu krajach pisanka odgrywa odmienną rolę. W niektórych miejscach jajka chowa się w ogrodzie lub w domu, a następnie są one wyszukiwane przez całą rodzinę. Kto odnajdzie ich najwięcej zostaje zwycięzcą „świątecznego wyścigu”. Dzieci wierzą, że są one chowane przez wesołego zająca nazwanego w USA Easter Bunny. W innych krajach m.in. w Wielkiej Brytanii jajka wielkanocne głównie kojarzone są z pisankami czekoladowymi, którymi obdarowuje się dzieci. 

 

Inną zabawą, praktykowaną w rodzinach jest rozbijanie pisanek. Każdy z członków rodziny rozbija jajko o jajko przeciwnika, a wygrywa osoba, której jajko w tej konkurencji pozostanie nienaruszone. Zwycięzca będzie miał szczęście przez cały rok.

 

Przez stulecia jajko kojarzone jest w ciepły i miły sposób jako znak powodzenia, miłości oraz szczęścia. Szeroka oferta Pisanek Wielkanocnych produkowanych przez naszą firmę wpisuje się w ton radości wspólnego, rodzinnego świętowania.

 

Jako producent przygotowaliśmy serie Pisanek odnoszące się do tradycyjnych wzorów - Pisanki Polskie Klimaty i Pisanki Ludowe oraz zestawy bardziej luksusowe  - Pisanki Fabergé i  Pisanki Złotem Malowane

 

Sam sposób nanoszenia na jajka produkowanych przez KREA termokurczliwych owijek wielkanocnych dostarcza mnóstwo zabawy i radości. Dla dzieci i młodzieży stworzyliśmy specjalną serię folii wielkanocnych Pisanki Kreazy Eggs®. Tu z jajek dzieci tworzą szalone stworki - Kreazy Eggs®, którym kreatywnie można doklejać dołączone w zestawie uszka, łapki, ogonki, ...

 

Stworki z jajek Kreazy Eggs® to idealny pomysł na świąteczną zabawę.

 

 

Tradycje wielkanocne

 

„Co kraj, to obyczaj" mówi stare przysłowie, które idealnie wpasowuje się w temat tradycji Świąt Wielkanocnych. Są one obchodzone na całym świecie, ale tradycje świąteczne mają odmienną formę w różnych częściach świata. Symbolem, który łączy te tradycje jest jajko - znak nowego, odradzającego się życia. Zwyczaj zdobienia jajek jest związany z pogańskimi obrzędami, a najstarsza pisanka w Polsce pochodzi z X wieku. Została ona odnaleziona w okolicach Opola. 

 

 

Pisanki wielkanocne były talizmanem

 

Jajko od stuleci pełniło rolę talizmanu, który odganiał zło, symbolizował zdrowie, płodność i nowe życie. W tą symbolikę wpisują się takie dawne zwyczaje jak zakopywanie jaj przy wejściu do domu, czy rozsypywanie ich na strzechach domostw oraz dawanie ich zwierzętom w celu odgonienia złych mocy. Z pisanek dawniej wróżono sobie przyszłość, a samym zdobieniem jaj zajmowały się wyłącznie kobiety. Wierzono, że mężczyźni mogą rzucić przy tej czynności zły urok na pisanki. Często pisanki stanowiły formę podarku, który miał zapewnić zdrowie i powodzenie w miłości. Wraz z przyjęciem chrześcijaństwa pisankę włączono do tradycji wielkanocnej, w której jest ona symbolem Jezusa Zmartwychwstałego.